w

Tak znacząco wydłużysz żywotność każdego stanika. Unikaj tych błędów.

Biustonosz nazywany również stanikiem to niewątpliwie jedna z najważniejszych części kobiecej garderoby – nie tylko z powodów estetycznych czy ze względu na wygodę codziennego funkcjonowania ale przede wszystkim z uwagi na zdrowie kobiecego biustu. Jednak aby cieszyć się długo dobrym stanem tego kobiecego akcesorium należy o niego prawidłowo dbać, gdyż dobrej jakości stanik nie jest drobnym wydatkiem i niestety swoje kosztuje.

Dlatego jeśli nie chcesz co chwila zostawiać majątku w sklepach z bielizną, a także zależy Ci na tym aby Twój biustonosz spełniał swoją funkcję prawidłowo musisz unikać częstych błędów podczas jego użytkowania a szczególnie podczas prania i suszenia. Oto błędy, które mogą zniszczyć Twój stanik:

– nigdy nie wieszaj pionowo (np. na suszarce do bielizny czy na sznurku) stanika podczas suszenia

– ZAWSZE należy suszyć go na leżąco, gdyż tylko w ten sposób zapobiegasz rozciąganiu się materiału, które będzie skutkować finalnie tym, że będzie on zbyt luźny.

– nigdy nie pierz staników w proszkach do prania nawet jeśli jest na nich informacja, że nadają się do tkanin delikatnych. Proszki są zbyt silnymi detergentami, niszczą one zawarte w biustonoszach włókna odpowiadające za ich elastyczność i prawidłowy kształt.

– nigdy nie pierz stanika w pralce nawet na programach „prania ręcznego” – stanik pierz wyłącznie ręcznie własnymi rękami.

– nigdy nie pierz w bardzo ciepłej wodzie chcąc „dokładniej” wyprać stanik. Ciepła woda również przyczynia się do deformowania miseczek.

– piorąc zawsze zapinaj haftki aby uniknąć przypadkowego zaciągnięcia

– nigdy nie susz biustonosza na kaloryferze oraz nie susz w suszarkach bębnowych.

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz, że plaster wędliny mieni się pod światło kolorami tęczy? Musisz to wiedzieć.

”Nie wychodź z mokrą głową, bo się rozchorujesz” – to tylko częściowo prawda.