w

Tak zrobisz jednorazową maseczkę na szybkie wyjście do sklepu.

źródło: Kadr z nagrania na portalu YouTube https://www.youtube.com/watch?v=wIXVvivQAFE

Jak z pewnością wiesz, proste jednorazowe maseczki ochronne zakładane na twarz niezależnie od tego czy kupiłaś/eś je w aptece/internecie czy zrobiłaś/eś je samodzielnie nie stanowią jakiegoś ogromnego zabezpieczenia przed infekcjami pochodzenia wirusowego/bakteryjnego.

Są one jedynie dodatkowym sposobem na minimalizację ryzyka zarażenia a nie zaś jego gwarantem i to należy zawsze podkreślać w ich kontekście. Jednak przykładowo te oficjalne badania potwierdzają skuteczność nawet masek wykonanych samodzielnie! ( zmniejszają ryzyko kilkukrotnie! ) 

Co ważne sam proces zakładania jednorazowej maseczki powinien odbywać się również w określony sposób. Przede wszystkim zanim jej dotkniesz musisz bezwzględnie umyć ręce najlepiej środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Każda maska powinna być tak założona, żeby zakrywała usta, nos i podbródek. Dodatkowo pamiętaj, że po zdjęciu maski bezwzględnie traktujemy ją jako skażoną i nie dotykamy jej zewnętrznej części podczas zdejmowania a następnie utylizujemy!

Jednak obecnie ze względu na sytuację w aptekach zaczyna brakować lub już po prostu nie ma jednorazowych maseczek. Co więcej w internecie pojawiają się jak grzyby po deszczu oferty różnej maści naciągaczy sprzedających najzwyklejsze maseczki jednorazowe po 10-20 złotych za sztukę! Co jest dla nas ewidentnym żerowaniem na ludzkim strachu!

Potępiamy takie zachowania dlatego chcemy Wam pokazać jak możecie zrobić jednorazową maseczkę samodzielnie. Oczywiście trwałość takiej maseczki jest bardzo krótka ale może być doraźnym sposobem minimalizacji ryzyka infekcji, jeśli będziecie chcieli się jakkolwiek zabezpieczyć np. idąc do sklepu na kilkanaście minut. ZOBACZ NAGRANIE:

Uważasz, że to przydatna informacja? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jak zareagować, gdy dostawca jedzenia zacznie kaszleć? Instruktaż w 15 sekund.

Dlaczego MUSISZ myć ręce w zalecany sposób? Wyjaśnienie dla OPORNYCH!