w

Tak zrobisz klimatyzator ze zwykłego wiatraka. Ulga podczas upałów.

Na prawdziwy klimatyzator nie każdego stać, ale jeśli jest nieznośnie gorąco w Twoim domu spróbuj tego sposobu.

Jak to zwykle bywa, w naszym kraju nigdy nie może być nic wypośrodkowane, albo jest zimno, albo jest piekielnie gorąco, albo mamy suszę, albo mamy powodzie. Obecnie jak wiesz w całym kraju mamy tropikalne upały, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni i utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Jeśli w Twoim domu pomimo regularnego wieczornego wietrzenia temperatura powietrza nie spada znacząco i wciąż jest Ci zbyt gorąco możesz zrobić domowy klimatyzator ze zwykłego wiatraka. Tak, tak, nie przesłyszałaś/eś się – zwykły wiatrak może działać jak klimatyzator i nadmuchiwać naprawdę chłodne powietrze a nie tylko „mielić” je bez sensu.

Jak to zrobić? To proste! Włóż kilka plastikowych butelek napełnionych wodą do zamrażarki ( Ważne! Nie napełniaj ich pod sam korek aby ich nie rozerwało) a następnie po całkowitym zamrożeniu wody w ich wnętrzu po prostu ustaw je za wiatrakiem (możliwie najbliżej). Przykładowa „instalacja” poniżej na zdjęciu. ZOBACZ:

Teraz powietrze zasysane przez wiatrak będzie ochładzane przez zamarzniętą wodę w butelkach. Ważne aby między butelkami były wolne przestrzenie, tak by powietrze mogło się między nimi poruszać swobodnie i schładzać. Im mocniejszy masz wiatrak lub im bardziej chcesz schłodzić pomieszczenie tym liczba butelek powinna być większa. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż ten pomysł swoim bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

To nielogiczne, ale tak realnie ochłodzisz się podczas upałów.

Siedzisz, nic nie robisz i czujesz, że poci Ci się pupa? Musisz o tym wiedzieć.