w

Takie masz prawo u każdego lekarza. Nie daj się zbyć.

Wiele osób idąc do lekarza zapomina o swoich prawach, które są niezbywalne i każdy lekarz musi ich przestrzegać, gdyż w razie ich naruszenia może mieć poważne nieprzyjemności – tym bardziej, gdy trafi na pacjenta, który będzie wiedział jak wyegzekwować ich nieprzestrzeganie. Dlatego pamiętaj, że u każdego lekarza masz prawo aby podczas wizyty towarzyszyła Ci bliska osoba. Jest to JASNO określone w PRAWACH PACJENTA. Gdzie dokładnie jest to zapisane?

Mówi o tym wprost konkretny zapis w rozdziale Prawo do poszanowania intymności i godności pacjenta. Mianowicie:

Pacjent ma prawo do obecności bliskiej osoby przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

Lekarz-konował (bo nie czarujmy się – tacy też są niestety ale miejmy nadzieję, że to mniejszość) nie lubi gdy ktoś jest dodatkowym świadkiem tego co robi i mówi – stąd możesz spotkać się z niechęcią lub próbą odmowy! Pamiętaj jeszcze raz…

…lekarz generalnie NIE MA PRAWA odmówić towarzystwa bliskiej Ci osoby podczas badania w gabinecie na Twoją prośbę. Od tej zasady jest tylko jeden, jedyny wyjątek a mianowicie jeśli istnieje ryzyko natury epidemiologicznej czyli u pacjenta podejrzewa się groźną chorobę zakaźną. Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom swoich bliskich i/lub znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Użyj tej śruby w swoich oknach a oszczędzisz na ogrzewaniu zimą!

Tak powstają Cheeseburgery w McDonald’s, w każdej restauracji w Polsce.