w

Tankując gaz LPG do samochodu ZAWSZE pamiętaj o tej podstawowej zasadzie. Możesz o niej nawet nie wiedzieć.

Samochody zasilane płynnym gazem LPG w Polsce od dawna cieszą się ogromnym powodzeniem, oczywiście raczej nie z powodu ekologiczności tegoż paliwa ale głównie ze względu na jego znacznie bardziej atrakcyjną cenę w porównaniu do benzyny czy oleju napędowego.

Kilka lat temu przepisy w naszym kraju zostały zmienione i dlatego teraz na wszystkich (praktycznie wszystkich) stacjach benzynowych możemy samodzielnie tankować ten rodzaj paliwa. Jednak wciąż można zobaczyć osoby na stacjach, które kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpieczny może być gaz LPG dla nich i lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa czyli zakładanie rękawic ochronnych podczas podłączania/odłączania węża do samochodu! (niestety zapewnienie ich nie jest obowiązkiem stacji!) Po co komu te rękawice?!

Gaz LPG bardzo gwałtownie odparowuje z formy ciekłej do formy gazowej i jeśli przez niedokładnie wpięty pistolet do zaworu w samochodzie na Twoje ręce chlapnie odrobina gazu to w ułamku sekundy doznasz bardzo bolesnych odmrożeń skóry, które zostaną z Tobą do końca życia. Dlatego warto uświadamiać swoich bliskich i znajomych o potencjalnym ryzyku i ZAWSZE zakładać rękawice ochronne.

Napisane przez Pomyslodawcy

Pierwszy teledysk Marcina Maciejczaka, zwycięzcy „The Voice Kids”. Wideo do utworu „Jak Gdyby Nic”.

Odrywasz lub odcinasz końcówki banana przed zjedzeniem? Następnym razem miej to w pamięci.