w

Tankujesz samodzielnie LPG? Musisz to wiedzieć, a nikt Ci nie powiedział prawdopodobnie.

Samochody zasilane płynnym gazem LPG w Polsce od dawna cieszą się ogromnym powodzeniem, oczywiście raczej nie z powodu ekologiczności tegoż paliwa, ale głównie ze względu na jego znacznie bardziej atrakcyjną cenę w porównaniu do benzyny czy oleju napędowego, tym bardziej teraz, gdy ceny benzyny w Polsce biją historyczne rekordy.

Kilka lat temu przepisy w naszym kraju zostały zmienione i dlatego teraz na wszystkich (praktycznie wszystkich) stacjach benzynowych możemy samodzielnie tankować ten rodzaj paliwa. Jednak wciąż można zobaczyć osoby na stacjach, które kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpieczny może być gaz LPG dla nich i lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa czyli zakładanie rękawic ochronnych podczas podłączania/odłączania węża do samochodu! (niestety zapewnienie ich nie jest obowiązkiem stacji chociaż na większości stacji są dostępne!) Po co komu te rękawice?!

Gaz LPG bardzo gwałtownie odparowuje z formy ciekłej do formy gazowej i jeśli przez niedokładnie wpięty pistolet do zaworu w samochodzie na Twoje ręce chlapnie odrobina gazu to w ułamku sekundy doznasz bardzo bolesnych odmrożeń skóry, które zostaną z Tobą do końca życia. Dlatego warto uświadamiać swoich bliskich i znajomych o potencjalnym ryzyku i ZAWSZE zakładać rękawice ochronne lub jeśli takowych nie posiadasz woź ze sobą w samochodzie jakiekolwiek stare rękawiczki zimowe, które w razie „chlapnięcia” odizolują Twoją skórę od gazu.

Napisane przez Pomyslodawcy

Lepiej mieć to zimą w bagażniku samochodu, a nawet nie wiesz.

Zrób tak a Twoja domowa pizza będzie jak z pizzerii.