w

Tego o polskich Górach Stołowych z pewnością nie wie dużo Polaków, a warto.

W związku z obecną sytuacją na świecie w tym roku znaczna część Polaków, wakacje spędzi w Polsce. Patrząc na to pod względem gospodarczym w tym trudnym momencie dla branży turystycznej to bardzo dobra wiadomość. Dlatego my również chcemy dołożyć do tego swoją cegiełkę i będziemy Wam przekazywać ciekawostki na temat tego co mamy w naszym kraju, a o czym mogliście nie wiedzieć.

Jak doskonale niestety wiemy, lekcje geografii w szkole podstawowej pozostawiają nadal wiele do życzenia (no chyba, że prowadzi je nauczyciel z powołania). Zamiast przekazywać ciekawe i poruszające informacje na temat naszego kraju uczą często rzeczy, które można nazwać wyłącznie zapychaczami pamięci.

Dlatego też później wielu dorosłych dopiero zaczyna samodzielnie odkrywać pewne zaskakujące informacje. Podobnie z pewnością jest w przypadku polskich Gór Stołowych, o których istnieniu chyba każdy z nas wie, zaś aby powiedzieć coś więcej na ich temat to już niekoniecznie.

W mojej ocenie właśnie dlatego wciąż zdecydowana większość Polaków prawdopodobnie nie wie, że polskie Góry Stołowe są unikatowe na skalę całego kontynentu! Dlaczego? Otóż są to JEDYNE w Europie góry płytowe bez jakiegokolwiek innego typu rzeźby terenu wokół! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych! 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak możesz wyciągnąć kleszcza, gdy jesteś „w terenie” i nie masz żadnych narzędzi do tego.

Strajk rodziców przeciwko zdalnemu nauczaniu od września. Jest petycja w tej sprawie.