w

Ten otwór na rurze odkurzacza służy do czegoś innego niż sądziłeś/aś.

Każdy odkurzacz na swojej rurze posiada taki otwór, który można otworzyć poprzez przesunięcie plastikowej zaślepki palcem. Wiele osób błędnie uważa, że służy on do regulacji siły ciągu odkurzacza.Jaki jednak miałoby to sens gdy wiele odkurzaczy daje taką możliwość przez płynną zmianę mocy pracy silnika?

Prawdziwe przeznaczenie tego otworu jest zupełnie inne. Jest to otwór do awaryjnego natychmiastowego odessania przypadkowo zassanego przedmiotu np. firanki, torebki foliowej, obrusa czy czegokolwiek czego nie powinien wciągnąć.

W takiej sytuacji natychmiast otwierając ten otwór zmniejszasz siłę ssącą i łatwo możesz wyciągnąć zassaną przypadkowo rzecz. No tak ale przecież można od razu wyłączyć odkurzacz a efekt będzie ten sam?! Otóż nie do końca! Poprzez przypadkowe zassanie np. torebki foliowej w maszynie tworzy się bardzo duże podciśnienie, które może szybko spalić silnik i powinno się je najpierw zmniejszyć zanim wyłączy się urządzenie.

Dlatego najpierw należy otworzyć ten otwór aby wyrównać ciśnienia a DOPIERO po tym można bezpiecznie wyłączyć odkurzacz.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli u Twojego dziecka w szkole są „średnie ważone” i uważasz, że ten sposób liczenia ich jest niesprawiedliwy, pamiętaj.

To oznaczają te cyfry z naklejek na jabłkach, które widzisz w marketach.