w

Ten szczegół na konferencji Premiera umknął wielu osobom. Będą kolejne zakazy?!

Jak zapewne wiecie jeśli obserwujecie naszą stronę regularnie, od kilku miesięcy staramy się również dostarczać Wam informacje, które w obecnej kompletnie niestandardowej sytuacji w jakiej wszyscy się znajdujemy mogą być potrzebne/użyteczne. Jeżeli oglądaliście dzisiejszą (21.11.2020) konferencję Pana Premiera to z pewnością już wiecie, że galerie handlowe zostaną otwarte 28 listopada, szkoły pozostaną zamknięte do końca tego roku, jak również, że ferie zimowe w szkołach zostały przełożone dla CAŁEGO kraju na jeden wspólny termin tj. od 4 do 17 stycznia 2021. Czyli po tzw. przerwie świątecznej natychmiast uczniowie wszystkich szkół rozpoczną okres ferii zimowych.

Naszym zdaniem dzięki temu rząd przez prawie miesiąc czasu nie będzie musiał wypłacać świadczeń opiekuńczych dla rodziców z klas 1-3 (bo przerwa świąteczna i ferie), a także ma być to po prostu taka „nienazwana” kwarantanna po okresie gorączkowych przedświątecznych zakupów (po otwarciu galerii handlowych) oraz ewentualnych spotkań rodzinnych przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, bo wiele osób z pewnością zignoruje prośby o pozostanie w domach i spędzenie tego czasu w gronie domowników.

Jednak w dzisiejszym (21 listopada 2020) przemówieniu Premiera było coś jeszcze, co naszym zdaniem umknęło wielu obserwatorom, prawdopodobnie pod wpływem emocji wywołanych informacjami związanymi ze zmianami w okresie ferii i z przedłużeniem nauki zdalnej. Mianowicie Pan Premier powiedział wręcz wprost, aby na okres tych „połączonych” ferii nie planować żadnych wyjazdów, gdyż pracują nad ograniczeniami przemieszczania się. Przynajmniej my tak to rozumiemy. Zresztą zobaczcie i posłuchajcie sami tego fragmentu wystąpienia. ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Oto poruszające marzenia podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Łodzi.

Niespodziewana prośba Prezydenta Dudy na Twitterze. Internauci zaskoczeni nie kryją oburzenia.