w

To dlatego warto codziennie spać w skarpetkach! Załóż i zweryfikuj sam/a.

Wiele osób na co dzień do spania zakłada skarpetki i nie widzą w tym niczego dziwnego. Jednak również dla sporej ilości ludzi spanie w skarpetkach jest czymś totalnie niezrozumiałym i nie wyobrażają sobie tego „jak można spać w skarpetkach?!”. Jak się okazuje, to zdziwienie w temacie nocnego wypoczynku w skarpetkach może wynikać po prostu, najzwyczajniej w świecie z niewiedzy, gdyż spanie w skarpetkach ma wiele pozytywnych walorów.

Jeśli założysz skarpetki do spania to wiedz, że zostało udowodnione naukowo, iż łatwiej zasypiamy w skarpetkach a sen jest spokojniejszy. (źródło: https://www.nature.com/articles/43366) Jednak pamiętaj! Musisz tylko zwrócić koniecznie uwagę aby ściągacze w nich był możliwie jak najszersze tak aby nie zaburzały krążenia krwi w okolicach stóp oraz łydek. Dodatkowe zalety zakładania skarpetek do snu to:

1. Skarpetki podczas snu pomagają zachować równowagę termoregulacji naszego ciała. Zapobiegają tzw. nocnym potom oraz uderzeniom gorąca.

2. Pomagają również osobom cierpiącym na Efekt Raynauda – czyli nadmierne kurczenie się naczyń krwionośnych (efekt lodowatych stóp) wskutek kontaktu z obniżoną temperaturą. Dzięki skarpetkom dolegliwości nie występują lub są znacznie mniejsze.

3. Skarpetki podczas snu chronią stopy przed nadmierną utratą wilgoci (przesuszeniem) szczególnie podczas sezonu grzewczego (zimą). Dzięki temu minimalizujesz ryzyko suchości stóp czy pękania skóry.

4. Dodatkowy atut zakładania skarpetek do łóżka z całą pewnością docenią przede wszystkim pary, gdyż dzięki temu znacznie łatwiej o finał u obojga partnerów przez duże „O” (pod warunkiem, że oboje mają skarpetki założone!) – nie, to nie żart 🙂

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

„Masz gdzieś” statystyki chorych w TV i nie zwracasz na to uwagi? Oto dlaczego tak masz prawdopodobnie.

Każda osoba pracująca w systemie zmianowym powinna o tym wiedzieć!