w

To dlatego większość zamków jest tak lub podobnie „zabudowana”. To nie tylko dekoracja.

Bardzo często wiele rzeczy codziennego użytku spełnia określone funkcje, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy użytkując je jak zwykle. Często nawet kupując je, właściwie nie wiemy do czego realnie mogą być potrzebne i na co należy zwrócić uwagę.

Świetnym przykładem takiej rzeczy są również drzwi wejściowe do naszych domów/mieszkań, a konkretnie znajdujące się w nich zamki, które nie tylko zabezpieczają drzwi przed otwarciem ale same również muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby dodatkowo utrudnić ich sforsowanie bez klucza.

Jednym z takich zabezpieczeń są tzw. szyldy antywłamaniowe (okucia), które nie tylko spełniają funkcję dekoracyjną ale przede wszystkim ukrywają właściwą część wkładki zamka i utrudniają jej wyłamanie z pomocą tzw. łamaka, wyrwanie czy nawet rozwiercenie.

Dlatego tak ważne jest aby podczas wyboru drzwi do mieszkania/domu zwrócić uwagę na jakość wykonania tej części zabezpieczającej zamki od zewnątrz. Szyldy powinny być wykonana ze stali nie aluminium (które często występuje w budżetowych rozwiązaniach). Oczywiście jeśli w tej chwili Twoje drzwi nie posiadają w ogóle szyldów to możesz je założyć nawet samodzielnie choć lepiej aby zrobił to ktoś doświadczony.

Napisane przez Pomyslodawcy

Są sytuacje, gdy zwykłe kombinerki mogą Ci się przydać podczas przygotowania obiadu.

Jeśli w kolejce do kasy ktoś zostawił sam koszyk/wózek i się oddalił, to warto o tym pamiętać.