w

To koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu! W czwartek rozporządzenie.

Jak już z pewnością wiesz przedstawiciele Rządu na konferencji prasowej pod koniec kwietnia 2021 zapowiedzieli, że być może od 15 maja 2021 będziemy mogli przestać nosić maseczki na świeżym powietrzu JEDNAK pod warunkiem, że wskaźnik nowych zakażeń spadnie poniżej 15 na 100 000 mieszkańców. Dziś tj. 5 maja 2021 wskaźnik ten spadł już poniżej wymaganej wartości a konkretnie wynosi 13 na 100 000, dlatego już jutro…

…tj. 6 maja 2021 ma się pojawić rozporządzenie z zapisem znoszącym formalnie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jednak jeszcze od jutra nie będzie możliwości „bezkarnego” poruszania się na zewnątrz bez maseczek. Będzie to możliwe dopiero od wspomnianego 15 maja 2021 – no chyba, że nasi Rządzący postanowią zrobić obywatelom niespodziankę i zdecydują się w ostatniej chwili zmienić tę datę na wcześniejszą, chociaż w to raczej wątpimy. Jest jednak jeden haczyk!

Na dworze będzie można poruszać się bez maski o ile będzie możliwe zachowanie dystansu społecznego od innych osób tj. min. 1,5 metra odległości. W przeciwnym wypadku trzeba będzie założyć maseczkę na twarz czyli prawdopodobnie takie sytuacje będą mieć miejsce na wszelkich deptakach i promenadach w trakcie chociażby wakacji. Pytanie brzmi jak obywatele podejdą do przestrzegania tego wymogu a władze do jego egzekwowania. Jak sądzisz?

Napisane przez Pomyslodawcy

21-latek dowiaduje się, że idzie na 24 lata do więzienia. Nagranie podbija internet.

Z niedzieli na poniedziałek idziesz spać po północy? Miej tego świadomość.