w

To warto wiedzieć o produktach „Bez laktozy”. Nie popełnij tego błędu.

Będąc na zakupach w dowolnym markecie ciężko nie zauważyć różnych produktów pochodzenia mlecznego z dopiskami „BEZ LAKTOZY”, wtedy może pojawić się w Twojej głowie myśl „…a może wezmę na spróbowanie?”. Jeśli nie masz problemów z trawieniem laktozy w rzeczywistości – nie bierz!  Moda na produkty „bez laktozy” w dużej mierze bazuje na absolutnej niewiedzy konsumentów i bez skrupułów jest to wykorzystywane. Produkty bez laktozy powinny kupować wyłącznie osoby, które faktycznie cierpią na nietolerancję laktozy! Dlaczego?!

Osoby zdrowe spożywając produkty bez laktozy ( produkty pochodzenia mlecznego pozbawione jej) mogą sobie zaszkodzić. W jaki sposób? Otóż mogą spowodować sami u siebie stan nietolerancji laktozy, gdyż rozleniwią organizm i stopniowo będzie produkował mniej enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy. Dodatkowo białko enzymów, które jest wprowadzane do tego typu żywności może być bardziej szkodliwe niż sama laktoza dla osób zdrowych!

Potwierdzają to prof. Włodzimierz Bednarski oraz prof. Zygmunt Zander z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego gdzie badania nad nietolerancją laktozy prowadzone są od 30 lat! Dlatego zapamiętaj raz na zawsze – jeśli jesteś zdrowa/zdrowy ( czyli nie masz nietolerancji laktozy) NIE KUPUJESZ produktów bez laktozy! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tłum migrantów maszeruje w stronę Polski nagranie z Białorusi – 8.11.2021

Tak zawsze wybierzesz słodkie i dojrzałe pomarańcze bez pestek.