w

Twój stolec przypomina „kozie bobki”? Warto wiedzieć.

Jeśli twój stolec w pewnych momentach przypomina tak zwane „kozie bobki” czyli jest twardy i grudkowaty (lub wyraźnie złożony z bryłek) to wiedz, że jest to jeden z objawów zaparć ale także nieprawidłowego nawodnienia organizmu. Co zatem należy robić?

Musisz bezwzględnie zwiększyć ilość przyjmowanych płynów w ciągu dnia oraz zweryfikuj czy nie zjadasz na przykład zbyt dużych ilości pokarmów bogatych w błonnik, które pochłaniają w czasie trawienia tak potrzebną naszemu organizmowi wodę – na przykład dużych ilości pieczywa pełnoziarnistego lub po prostu zawierającego dużo dodatkowych ziaren. Jeśli…

…taka sytuacja utrzymuje się co najmniej kilka dni (kilka kolejnych wypróżnień) koniecznie skontaktuj się z lekarzem (bezwzględnie!) Pamiętaj, że jakakolwiek informacja z internetu nie może zastąpić nigdy kontaktu z lekarzem i lepiej pójść o jeden raz „za dużo” niż o jeden raz „za mało”. Uważasz, że warto o tym wiedzieć i nic co ludzkie nie jest Ci obce? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak sporo zaoszczędzisz na mydle w płynie w swojej łazience.

Prawdziwe przeznaczenie tego zagłębienia na końcu kasy w sklepie.