w

Twoje drzwi do piwnicy są zamykane w ten sposób na kłódkę? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Większość z nas mieszka w Polsce w blokach lub wieżowcach, których nieodłączną częścią są w znacznej większości tzw. komórki lokatorskie czyli inaczej mówiąc po prostu piwnice. Jednym z najczęstszych zabezpieczeń tego typu pomieszczeń jest po prostu metalowy skobel zakotwiony w ścianie i drzwiach do Twojej piwnicy, zamykamy z użyciem kłódki.

Jak na ironię bardzo często skobel jest bardzo dobrze zamontowany oraz wykonany z twardej stali, którą trudno szybko sforsować (a co ważniejsze po cichu), jednak wiele osób oszczędza na kłódce, która staje się najsłabszym elementem tego zabezpieczenia. Dlatego dziś chcemy Wam uświadomić jak łatwym celem jest Wasza piwnica dla potencjalnego złodzieja jeśli używacie budżetowej kłódki kupionej na szybko w markecie na przykład takiej jak ta widoczna na zdjęciu.

Doskonale zaprezentowane zostało to na poniższym nagraniu, gdzie zobaczycie ile czasu potrzeba na zdjęcie takiej kłódki, wręcz bezszelestnie i bez użycia jakichkolwiek elektronarzędzi. Warto mieć tego świadomość i zabezpieczyć swoją piwnicę dobrze, szczególnie jeśli przechowujecie w niej rowery czy inne wartościowe przedmioty. W takich sytuacji kłódka za 10-20 zł nie jest dobrym pomysłem na zabezpieczenie. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Pokaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 ZOBACZ NAGRANIE (kluczowy moment od 15 sekundy):

Napisane przez Pomyslodawcy

Wrzuć do wanny 6 opakowań zwykłych drożdży i przygotuj kąpiel jak zwykle.

Muszki owocówki przekazują Ci ważną informację, gdy się pojawiają! Warto wiedzieć.