w

Twoje dziecko samo robi tzw. slajmy lub glutki? Miej tego świadomość.

Moda na domowe slajmy inaczej zwane przez dzieci glutami/glutkami dotarła jak wiele innych z zachodu do naszego kraju. Coraz więcej w internecie pojawia się różnorodnych przepisów na samodzielne wykonanie tej „zabawki”. Niestety w większości przepisów poleca się wykorzystanie boraksu, płynu do prania czy kleju co już powinno w głowach wielu rodziców „zapalić lampkę ostrzegawczą”.

Z informacji zawartych w oficjalnym ostrzeżeniu opublikowanym na stronie internetowej francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa (ANSES) można dowiedzieć się, że na przykład boraks wykorzystywany do produkcji glutków może działać drażniąco na oczy, skórę i drogi oddechowe. Tak samo jak płyny do prania, które przecież zawierają związki powierzchniowo czynne, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, podrażnienia skóry czy błon śluzowych.

Dodatkowo wdychanie niektórych chemikaliów używanych w niektórych przepisach może mieć niekorzystny wpływ NAWET na układ nerwowy dziecka! Zatem rodzicu – wytłumacz swojemu dziecku dlaczego nie powinno podążać ślepo za tą modą popierając swoje zdanie oczywiście argumentami. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom o tym swoich blikich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeździsz na rolkach/hulajnogach po ścieżkach rowerowych? Powinnaś/eś mieć tego świadomość.

Dlatego nie warto wyrzucać szypułek od czereśni. Mało kto o tym wie.