w

Twoje żelazko pryska drobinkami kamienia? To istotny sygnał.

Żelazko to sprzęt tak zwanego małego AGD, bez którego nie potrafimy sobie już wyobrazić dzisiejszego życia. O ile można wielu codziennych ubrań nie prasować po uprzednim dobrym rozprostowaniu tuż po praniu i równym powieszeniu do wyschnięcia, o tyle wielu ubrań, które musimy przyodziać na oficjalne wyjścia już nie przygotujemy „perfekcyjnie” w ten sposób.

W takiej sytuacji najgorsze co może się stać, gdy śpieszymy się do wyjścia i musimy coś „na prędce” wyprasować to plucie przez żelazko kamieniem wodnym, który może nie tylko zabrudzić odzież, ale również nawet miejscowo uszkodzić – drobinki kamienia mogą mieć ostre ranty. Jeśli Twoje żelazko w czasie prasowania zaczyna pryskać drobinkami kamienia wodnego to znak, że czas najwyższy porządnie je porządnie odkamienić!

Wlej do żelazka (do połowy zbiorniczka) ocet wymieszany z wodą w proporcji 1:1, ustaw maksymalną temperaturę i zacznij prasować jakąś starą szmatkę tak aby cały wydostający się osad na niej pozostał. Kiedy osad przestanie się wydostawać i zużyjesz całą zawartość zbiorniczka, wlej do żelazka czystą wodę i ustaw żelazko pionowo tak aby swobodnie parowało i GOTOWE! Twoje żelazko będzie jak nowe! Jeśli nie lubisz zapachu octu możesz wlać roztwór kwasku cytrynowego z wodą (2 łyżeczki kwasku na szklankę wody). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz coś takiego na mięsie z kurczaka? Powinnaś/eś to widzieć!

Nie możesz przestać nucić/śpiewać jakiejś piosenki? Tak się jej pozbędziesz!