w

Ukryte opcje w kasach samoobsługowych w Biedronce. Mogą Ci się przydać.

Jeśli robisz regularnie zakupy w sklepach sieci Biedronka to prawdopodobnie już miałaś/eś okazję zauważyć, że w w coraz większej ilości placówek zostały zainstalowane kasy samoobsługowe. Może nawet mogłaś/eś już z nich skorzystać. Według oficjalnych informacji do końca 2020 roku kasy samoobsługowe miały być dostępne w około 1000 sklepów sieci Biedronka. Czyli w co trzecim sklepie, gdyż aktualnie w Polsce mamy 3100 dyskontów z wesołym owadem w logo.

Jest to próba zmniejszenia kolejek w sklepach jak i odpowiedź firmy na niedobór pracowników. Dlatego te informacje, które za chwilę przeczytasz mogą Ci się prędzej czy później przydać 🙂 Następnym razem, gdy będziesz korzystać z kasy samoobsługowej zauważ, że na skanerze znajdują się takie cztery ikony (zdjęcie poniżej) – to w rzeczywistości przyciski dotykowe, które możesz wykorzystać. Chociaż realnie przydadzą Ci się tylko trzy z nich. Opis pod zdjęciem poniżej.

1. Ten przycisk to regulacja głośności „piknięcia” podczas skanowania produktów – ustaw na najgłośniejszy a dzięki temu nie będziesz mieć wątpliwości, czy poprawnie skanujesz produkty 🙂 

2. Przycisk sygnalizujący błąd – do użycia wyłącznie przez obsługę. 

3. Ten przycisk pozwala na zeskanowanie karty „Moja Biedronka” z ekranu telefonu – dzięki temu możecie zrobić zdjęcie karty i nie nosić jej przy sobie.

4. Wytarowanie wagi – jeśli zauważysz, że waga z jakiegoś powodu nie wskazuje zera przed zważeniem towaru – tym przyciskiem możesz ją wyzerować

Uważasz, że może się to przydać Twoim bliskim lub/i znajomym? Uświadom ich o tym 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Po wypiciu kawy musisz iść szybko na „dwójeczkę”? Oto dlaczego tak się dzieje.

Tak unikniesz częstego błędu przygotowując mizerię z solą i pieprzem.