w

Używasz kamery samochodowej? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.

W ciągu ostatnich kilku lat kamery samochodowe zyskały ogromną popularność. Głównie przez to, że można nabyć naprawdę dobrej jakości sprzęt za niewielkie pieniądze na jednej z popularnych chińskich platform internetowych z bezpośrednią przesyłką do Polski.

Dodatkowo w sieci można znaleźć wiele nagrań z tego typu urządzeń, które pokazują w jak wielu sytuacjach posiadanie takiej kamery może uratować od potencjalnego uznania winny kierowcy przy jakimś zdarzeniu drogowym. Zatem jej koszt można powiedzieć w razie takiego zajścia zwraca się natychmiast. Można wręcz powiedzieć, że kamera na pokładzie samochodu jest wręcz niezależnym świadkiem w razie kolizji czy innego zdarzenia a jak wiadomo bardzo często ludzie będący „fizycznymi” świadkami nagle znikają lub nie chcą mieć problemów i mówią, że nic nie widzieli.

Dlatego chociażby z tych powodów warto mieć takie urządzenie. Jeśli jednak już posiadasz kamerę w swoim samochodzie musisz pamiętać o jednej ważnej kwestii – NIGDY nie wyłączaj nagrywania dźwięku wewnątrz pojazdu!

Dlaczego?!

Otóż, dzięki temu w razie jakiegokolwiek zdarzenia drogowego np. stłuczki gdzie sprawca zacznie uciekać lub gdy zauważysz skandaliczne zachowanie na drodze, o którym później będziesz chcieć poinformować policję przesyłając nagranie – posiadanie włączonego nagrywania dźwięku może Ci pomóc! Jak? Możesz na głos szybko w trakcie zdarzenia odczytać numery rejestracyjne pojazdu sprawcy i w ten sposób zapiszą się na nagraniu w razie, gdyby okazały się później nieczytelne na wideo np. z powodu pogody, słabej widoczności etc. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Chcesz szybko przejść przez pasy i włączyć zielone światło? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Zatrzymując się za TIRem zawsze tak rób. Ta wiedza może uratować życie.