w

Używasz kremów z filtrem do opalania? Miej tego świadomość i nie popełnij błędu.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób będzie chciało je spędzić jak najbardziej normalnie czyli między innymi zażywając „kąpieli słonecznych”. W dzisiejszych czasach używanie kremów z filtrem nie jest niczym nadzwyczajnym. Filtry UV są niezwykle skutecznym zabezpieczeniem przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe w czasie upalnych dni.

Jednak aby były skuteczne muszą być dobrze i równomiernie rozprowadzone – dzięki temu masz gwarancję, że Twoja opalenizna będzie idealna. To wydaje się oczywiste bo przecież kremy z filtrami UV to żadna nowość a jednak nadal popełniamy błędy podczas ich używania…

Największy błąd jaki można popełnić używając kremów z filtrem to próba samodzielnego posmarowania swoich pleców. Niestety nawet jeśli wydaje nam się inaczej to nie jesteśmy w stanie sięgnąć idealnie wszystkich miejsc na swoich plecach a co za tym idzie filtr nie będzie równomiernie rozprowadzony.

Może to mieć fatalne skutki (nierównomierne opalenie skóry lub nawet poparzenie miejsc nieposmarowanych) na Twojej skórze z którymi będziesz się borykać całe lato – zanim koloryt Twojego ciała się wyrówna a poparzona skóra się złuszczy. Mówiąc wprost będziesz łaciata 🙂 Tak wygląda przykładowy efekt samodzielnego smarowania pleców po kontakcie z ostrym słońcem ZOBACZ:

Poparzone plecy w miejscach gdzie nie udało się nałożyć samodzielnie kremu z filtrem.

Podsumowując – pamiętaj – plecy zawsze powinna smarować nam druga osoba – nie ma innego bezpiecznego rozwiązania. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Chcesz trafić „szóstkę” w Lotto? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.

Ważąc warzywa/owoce w markecie chcesz wybrać inny produkt, aby mniej zapłacić? Miej tego świadomość.