w

Używasz telefonu podłączonego do ładowarki? To błąd. Nie rób tego.

Jeśli masz w nawyku regularne korzystanie z telefonu, gdy jest on podłączony kablem do ładowarki sieciowej to powinnaś/powinieneś jak najszybciej przestać tak robić. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to bardzo kosztowny często nawyk, który czasem może być również niebezpieczny. Dlaczego?

Otóż jeśli korzystasz z podłączonego do ładowarki telefonu to stopniowo uszkadzasz po pierwsze sam kabel od ładowarki – poniżej zdjęcie „książkowego” takiego uszkodzenia. Tego typu uszkodzenia kabla najczęściej są wynikiem bardzo częstego i regularnego korzystania z telefonu podpiętego do ładowarki np. leżąc w łóżku, na kanapie etc. Kabel regularnie wyginany w tym miejscu w końcu ulegnie całkowitemu uszkodzeniu (jak na zdjęciu poniżej) a wcześniej zaczniesz zauważać, że Twój telefon znacznie dłużej się ładuje. To już pierwsza z oznak uszkodzenia. Jednak to nie wszystko.

Uszkodzenie kabla w wyniku używania telefonu podłączonego do ładowarki

Kolejnym bardzo charakterystycznym uszkodzeniem i jednocześnie znacznie bardziej kosztownym od uszkodzenia kabla jest uszkodzenie samego portu ładowania w telefonie, poprzez jego obluzowanie a czasem także częściowe naderwanie lutów na płycie głównej telefonu. Taka naprawa to już w zależności od telefonu koszt od 100 do nawet 300 złotych. Ale to nadal nie wszystko, wspomnieliśmy o zagrożeniu, ano właśnie – zagrożeniem jest uszkodzony kabel, który może w skrajnych przypadkach nawet zagrażać porażeniem prądem. Dlatego pamiętaj – NIGDY nie używaj telefonu podczas ładowania. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub znajomym.

Napisane przez Pomyslodawcy

Oto dlaczego bazylia ze sklepu szybko więdnie Ci w domu.

Poprawny sposób na krojenie papryki. Jeśli robisz inaczej to błąd.