w

Używasz tych foliowych rękawiczek robiąc zakupy w sklepie? Pamiętaj o tym.

Już od kilku tygodni w naszym kraju każdy klient sklepu ma obowiązek dokonywania zakupów w rękawiczkach jednorazowych. Obowiązek zapewnienia ich dla klientów scedowano oczywiście na właścicieli sklepów. Pomijamy już sam sens ich używania, gdyż jest to sprawa oczywiście dyskusyjna. Jednak fakt jest taki, że trzeba ich używać jeśli nie posiadamy swoich rękawiczek lateksowych, gumowych czy jakikolwiek innych, które w ostatnich miesiącach podrożały o kilkaset procent wskutek tej nietypowej sytuacji.

Jednak używanie tych foliowych rękawiczek jednorazowych w sklepach nastręcza również wielu innych dodatkowych problemów i potrafi mocno irytować klientów o czym otrzymaliśmy informacje od pracowników marketów w prywatnych wiadomościach. Dlatego postanowiliśmy o tym napisać oraz przetestować i przekazać Wam możliwe rozwiązania dwóch głównych problemów związanych z ich użytkowaniem.

Pierwszy problem to już samo założenie tych rękawiczek! Skoro klient musi tuż przed ich założeniem zdezynfekować dłonie płynem dezynfekującym, który niestety zbyt szybko nie odparowuje z naszych dłoni to próba założenia na mokrą dłoń rękawiczki tego typu graniczy z cudem. Dlatego nim postanowicie włożyć dłoń w rękawiczkę, strzepnijcie ją jak zwykłą torebkę foliową aby „nadmuchać ją” a potem szybko wsuńcie dłoń.

Drugi problem to, gdy już nosicie te foliowe rękawiczki i musicie otworzyć w nich torebkę foliową aby np. zapakować do niej warzywa przed zważeniem. W tej sytuacji jeśli nie chcecie wykończyć się nerwowo włóżcie foliówkę na chwilę między odsłonięte nadgarstki i potrzyjcie nimi o siebie. Dzięki temu otworzycie torebkę. Miałaś/eś już, któryś z tych problemów? Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Zjadasz arbuza z pestkami czy je wydłubujesz/wypluwasz? Miej tego świadomość.

Rób tak zawsze, gdy wyrzucasz do śmieci jakąkolwiek korespondencję.