w

W przedszkolu/szkole Twojego dziecka płacisz składki na Radę Rodziców? Miej tego świadomość.

Składki na Rady Rodziców istnieją w polskich szkołach od bardzo, bardzo dawna. Jednak wciąż wielu rodziców, którzy je wpłacają właściwie nie wiedzą czym one są i na co zostają spożytkowane. Najczęściej jest to po prostu wynik niedoinformowania ich przez przedstawicieli Rady podczas zebrań klasowych, które bardzo często również wynika z braku wiedzy tychże przedstawicieli jak ważną sprawują funkcję. Mało, który rodzic wie również, że Rada Rodziców w KAŻDEJ szkole jest jednym z organów tej szkoły! Tak samo ważnym jak Dyrektor i Rada Pedagogiczna.

Zgodnie z obowiązującym prawem w publicznych szkołach składka na tzw. „Radę Rodziców” jest CAŁKOWICIE DOBROWOLNA i Rada Rodziców a tym bardziej szkoła nie może wymagać/egzekwować/zmuszać do jej płacenia – choć nadal w wielu szkołach nie mówi się tego wprost.

Oczywiście warto wspierać działalność szkół bo niestety samorządy nie dają im dodatkowych pieniędzy zbyt chętnie w większości przypadków. Warto to jednak robić pod warunkiem, że w Twojej szkole/przedszkolu funkcjonuje pełna transparentność w kwestii tego na co są przeznaczane te pieniądze później.

Dodatkowo jeśli Cię stać to możesz ewentualnie wesprzeć szkołę składką tego typu w dowolnej wysokości a nie takiej jaka jest „oczekiwana”. Szkoła nie może wymagać od Ciebie określonej wysokości wpłaty na Radę Rodziców. Płacisz składki na Radę Rodziców? W jakiej wysokości są one w szkole Twojego dziecka? Uważasz, że  warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i/lub znajomych. 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Twoje łóżko skrzypi nawet przy drobnym ruchu? Oto rozwiązanie tego problemu.

Nie popełniaj tego błędu podczas noszenia maseczki. Tym bardziej teraz.