w

Ważąc warzywa/owoce w markecie chcesz wybrać inny produkt, aby mniej zapłacić? Miej tego świadomość.

W wielu marketach wciąż to klient musi samodzielnie zważyć warzywa, owoce czy bakalie a następnie przykleić stosowną metkę cenową danego produktu. To niestety może być polem do „pokus” dla klientów, aby mniej wydać podczas zakupów i na przykład wybrać opcję zwykłych pomidorów zamiast malinowych, które są dużo droższe.

Jeśli kiedykolwiek przeszłoby Ci przez myśl aby zmienić cenę towaru podczas ważenia go na samoobsługowej wadze w markecie np. przez wybranie innego rodzaju tego samego produktu jednak tańszego lub nawet kompletnie innego licząc, że kasjer/kasjerka nie zauważy, miej tego świadomość…

Takie zachowanie to PRZESTĘPSTWO, a nie wykroczenie NIEZALEŻNIE od wartości towaru! Stanowi o tym art. 286 § 1 Kodeksu Karnego. To konkretne przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy od nawet 8 lat! Jeśli ochrona Cię złapie to możesz mieć poważne problemy! Za głupie oszustwo na warzywach możesz spotkać się z prokuratorem! Warto dodatkowo mieć świadomość, że ochrona w markecie, która nadzoruje kamery ma również wgląd w system wag sklepowych w czasie rzeczywistym i widzi czy ważysz właściwy produkt! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Używasz kremów z filtrem do opalania? Miej tego świadomość i nie popełnij błędu.

Tak możesz wyciągnąć kleszcza, gdy jesteś „w terenie” i nie masz żadnych narzędzi do tego.