w

Widzisz na ulicy starszą osobę handlującą np. kwiatami? Pamiętaj o tym.

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, czy to na wsi, w małym mieście czy w wielkiej aglomeracji z pewnością nie raz widziałaś/widziałeś jakąś starszą osobę, która siedząc czy to na deptaku, pod sklepem czy gdziekolwiek indziej oferowała na sprzedaż kwiaty lub owoce z własnej działki. My wielokrotnie widujemy takie osoby, najczęściej (na podstawie własnych obserwacji) są to starsze kobiety, które próbują sprzedawać małe bukieciki z polnych kwiatów.

Czasem są to również inne kwiaty np. tulipany czy różyczki. Nie ma co się czarować, że są to kwiaty super jakości, gdyż najczęściej są to po prostu lekko „zmęczone” kwiaty, które takie osoby dostają od zaprzyjaźnionych kwiaciarzy, gdyż nikt ich w kwiaciarni już nie kupi. Jednak jak zapewne wiesz lub nie, takie osoby nie robią tego hobbystycznie ale próbują w ten sposób dorobić do jakiejś głodowej emerytury lub renty.

Dlatego szczerze zachęcamy do tego abyście od czasu do czasu po prostu kupili za kilka złotych coś u takiej osoby. Dla Was to 5 czy 10 złotych może niewiele znaczyć a dla takiej starszej, samotnej osoby może być kwota, która pozwoli jej nie być głodną cały dzień.  Uważamy, że warto doceniać takich ludzi, gdyż nie żebrzą, nie mówią „dej, dej, dej” ale próbują uczciwie dorobić kilka gorszy. Możesz pomóc takiej osobie jeszcze w inny całkowicie bezkosztowy sposób! Jak?

W dobie internetu i powszechnego korzystania z mediów społecznościowych m.in. Facebooka możesz wrzucić informację o takiej osobie na przykład na lokalną grupę FB Twojego osiedla czy dzielnicy, zachęcającą innych mieszkańców do zakupów u tej osoby. Nawet taka „reklama” jest jej w stanie realnie pomóc. Pamiętaj, że dobro powraca i warto pomagać 🙂 Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Darmowy zabieg estetyczny u stomatologa na NFZ. Mało kto o tym wie.

Absurdalna wytyczna dla szkół publicznych w związku z nowym rokiem szkolnym.