w

Widzisz pracownika rozkładającego towar w sklepie w godzinach otwarcia? Musisz to wiedzieć.

Klienci w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour czy innych popularnych marketach w Polsce nie powinni utrudniać pracy pracownikom, którzy rozładowują dostawy towarów z palet w godzinach otwarcia sklepu. Od razu wyjaśnimy, że czasem jest to po prostu niezbędne, gdyż „rotacja” produktów na półkach takich sklepów jest ogromna i produkty potrafią zniknąć z półki w ciągu dnia, a przecież inni klienci też mogą potrzebować tego produktu, więc trzeba po prostu go dołożyć. Często zdarza się, że klienci chcąc zaoszczędzić czas lub z ciekawości wyciągają produkty samodzielnie z palet, nie zdając sobie sprawy z tego, że takie zachowanie może utrudnić pracę pracownikom sklepu! Jednak to nie wszystko.

Nie tylko przeszkadza to pracownikom w wykonywaniu ich obowiązków, ale także może być niebezpieczne dla klientów. Produkty na paletach często są ułożone w sposób, który umożliwia ich bezpieczne przenoszenie przy pomocy specjalistycznego sprzętu, takiego jak wózek widłowy lub podnośnik. Jeśli klienci samodzielnie wyciągają produkty z palet, mogą narazić się na ryzyko urazu (bo jakiś produkt im spadnie np. na nogę), zabrudzenia swojej odzieży przez spadający produkt np. słoik z sosem lub mogą po prostu doprowadzić do uszkodzenia produktów, których później oczywiście nikt nie kupi.

Dlatego też, aby uniknąć takich sytuacji, klienci powinni pamiętać, że pracownicy sklepów są odpowiedzialni za rozładowywanie dostaw i za bezpieczeństwo produktów na sklepie. Jeśli chcą wziąć coś z palety, najlepiej poprosić o pomoc pracownika, który z pewnością chętnie im pomoże. Pamiętajmy, że pracownicy sklepów są tam, aby nam pomagać i umożliwić nam wygodne i bezpieczne zakupy. Nie utrudniajmy im pracy, a jeśli potrzebujemy pomocy, zawsze możemy poprosić o nią pracownika. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich i znajomych. Bądźmy dla siebie uprzejmi i wyrozumiali – dobro wraca!

Napisane przez Pomyslodawcy

Kupujesz bułki w Biedronce? Ta wiedza może Ci się przydać.

Znasz te filety śledziowe? To warto o nich wiedzieć.