w

Widzisz takie krostki u dziecka, to NIE JEST wiatrówka. Powinnaś/eś wiedzieć!

Jeśli zauważysz takie objawy u swojego dziecka to nie ignoruj ich pod żadnym pozorem tłumacząc sobie, że to zwykła wiatrówka! Takie objawy wywołuje „Choroba bostońska” (tzw. Bostonka) bardzo często mylona z ospą wietrzną ( zwaną potocznie właśnie Wiatrówką)! Najczęściej dotyka dzieci do 10 roku życia, jednak potrafi również dopaść dorosłych. Najczęstszą przyczyną infekcji jest zakażenie drogą kropelkową.

Obecnie wszystkie media informują o sami wiecie czym zaś inne tematy są przyćmione dlatego uważamy, że trzeba o tym regularnie przypominać, gdyż ta choroba dla wielu rodziców jest wciąż „nowością”. Jak nieprzyjemna może być wie każdy, kto miał z nią styczność 🙁

Charakterystyczne objawy, które pozwolą Ci rozpoznać Bostonkę:

-wysypka – najpierw krostki w kolorze łososiowym a następnie zmieniają się w surowicze pęcherze (wysypka występuje najczęściej na dłoniach, podeszwach stóp, w gardle i jamie ustnej, również na pośladkach i w okolicach narządów płciowych)

-wysoka gorączka (najczęściej jest krótkotrwała i łatwo ją zbić)

-ból gardła

-złe samopoczucie

-czasem mogą dołączyć się wymioty i biegunka

Przy bostonce nie wolno stosować u dziecka antybiotykoterapii i preparatów steroidowych! Najważniejsza w czasie choroby jest higiena zmian skórnych aby nie doszło do nadkażenia i powikłań. Koniecznie skontaktuj się z lekarzem! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Rowerzysta chciał przejechać na czerwonym świetle. Karma dopadła go natychmiast.

Kupujesz produkt z regałów przy kasach, gdy stoisz w kolejce? To może coś o Tobie mówić.