w

Widzisz, że śmieci odbiera jedna śmieciarka a obowiązuje Cię segregacja odpadów? Pamiętaj o tym na wszelki wypadek.

Jeśli należysz do osób, które w prowadzą sortowanie domowych odpadów w wyniku znaczących podwyżek cen wywozu odpadów nieposortowanych, to ta informacja z pewnością może Ci się przydać. Sortowanie odpadów z założenia ma uchronić naszą planetę przez nadmiernym zanieczyszczeniem jej oraz ułatwić odzyskiwanie surowców wtórnych.

Jednak wiele osób wciąż zastanawia się po co ma to robić, skoro i tak w wielu przypadkach odpady odbiera jedna i ta sama śmieciarka, a zatem zostaną tak czy inaczej zmieszane?! Oczywiście sytuacja tego typu jest naganna jednak nie zawsze to co widzisz jest tym co Ci się wydaje! Ale możesz to sprawdzić!

Otóż są dedykowane, nowoczesne śmieciarki, które posiadają oddzielne komory na różnego rodzaju odpady właśnie posortowane. Zatem sam fakt tego, że widzisz, iż różne rodzaje odpadów trafiają do tej samej śmieciarki nie jest wystarczający do tego, żeby stwierdzić, iż odbiór odpadów przebiega niezgodnie z zasadami.

Jednak możesz to zweryfikować – nowoczesne śmieciarki wyglądają inaczej od tych dobrze nam znanych śmieciarek „starego typu” np. mają widoczny podział komory wrzutowej (z tyłu pojazdu). Poniżej publikujemy nagranie pokazujące tego typu śmieciarki.

ZAPAMIĘTAJ! Jeśli jednak widzisz śmieciarkę starego typu odbierającą (mieszającą) posortowane odpady, udokumentuj dobrze (nagraj) ten fakt abyś miał/a w razie potrzeby dowód dla Urzędu Miasta/Gminy na prowadzenie nieprawidłowego odbioru śmieci, gdyby pojawiła się dla Ciebie karna podwyżka opłat za wywóz. Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom swoich bliskich i znajomych 🙂

Poniżej nagranie, gdzie możesz zobaczyć jak wyglądają przykładowe nowoczesne śmieciarki używane do odbioru posegregowanych śmieci:

Napisane przez Pomyslodawcy

Policjanci śpiewają w radiowozie „koronową” wersję piosenki Zenka Martyniuka.

Idziesz na rower, hulajnogę, rolki, pobiegać czy uprawiać inny sport w maseczce? Miej tego świadomość.