w

Wstajesz w nocy zrobić siku? Warto o tym wiedzieć.

Chyba każdy z nas zna taką taką sytuację, że nagle budzi się w nocy i musi iść po prostu najzwyczajniej w świecie zrobić siku. Jeśli Ty także czasem tak masz to musisz wiedzieć o jednej dość istotnej kwestii. Każde wybudzenie w trakcie nocy, szczególnie po kilku godzinach przespanych może powodować późniejsze problemy z zaśnięciem „dalej”.

Gdy dochodzi do tego potrzeba dodatkowo pójścia do toalety możemy skutecznie jeszcze bardziej sobie utrudnić późniejsze zapadnięcie w sen i to nie dlatego, że ogarnie nas uczucie ulgi. Bardziej wynika to z faktu, iż zostanie skutecznie zatrzymana przez nasz organizm produkcja melatoniny, czyli hormonu produkowanego w naszej szyszynce, który odpowiada między innymi mówiąc w dużym uproszczeniu za spokojny sen.

Głównym bodźcem do przerwania jego produkcji w takiej sytuacji jest kontakt z jasnym światłem np. z oświetleniem w toalecie. Dlatego właśnie w toaletach montuje się tak zwane nocne oświetlenie! Jednak jeśli go nie posiadasz, to możesz pójść do toalety np. używając latarki w telefonie nie zapalając świateł w przedpokoju czy toalecie lub ograniczając ilość odbieranego światła przez Twój mózg właśnie przymykając jedno oko. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zasnąć, gdyż Twój organizm gwałtownie nie wyłączy produkcji melatoniny. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Ile wypada dać w kopercie na Weselu? Warto wiedzieć.

Twój partner zaczyna tracić włosy? Powinniście o tym wiedzieć.