w

Wycieraczki w samochodzie rozmazują Ci wodę na szybie? Oto rozwiązanie.

Wycieraczki szyby czołowej w samochodzie to niezwykle ważny „dodatek” w kwestii naszego bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem nie tylko jesienią i zimą ale również podczas każdego innego intensywnego deszczu!Jeśli Twoje wycieraczki rozmazują brud/wodę na szybie to generalnie powinno się wymienić ich pióra na nowe – jednak czasem niestety to również nie pomaga! Co zrobić gdy nawet nowe wycieraczki rozmazują wodę i brud na szybie nawet po zakupie nowych piór?

Otóż na samym początku musisz dobrze umyć i odtłuścić szybę czołową samochodu np. z pomocą denaturatu lub benzyny ekstrakcyjnej. Następnie umyj ją dokładnie zwykłym płynem do szyb. Na koniec nasmaruj dodatkowo zawias ramienia wycieraczki oraz sprężynę (np. smarem silikonowym w spreju) i kilka razy nim poruszaj aby smar dotarł do zakamarków. ZOBACZ:

Jeśli po tych zabiegach nadal wycieraczki nie zbierają dobrze wody z szyby należy wymienić sprężyny dociskowe w ramionach (to nieduży koszt!) a problem zniknie na długi czas. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tego z pewnością nie wiesz o dziurach w pieczywie, a warto.

Rób tak pokazując komuś zdjęcie na telefonie, szczególnie ciekawskim lub wścibskim znajomym.