w

Wyczyścisz i skutecznie zdezynfekujesz swój materac w łóżku samodzielnie za kilka złotych.

Jeśli chcesz odświeżyć i dokładnie wyczyścić materac w swoim łóżku użyj do tego sody oczyszczonej, którą kupisz w każdym sklepie spożywczym. Z jej pomocą usuniesz nie tylko brud, ale również pot, kurz, drobiny martwego naskórka oraz ewentualny nieprzyjemny zapach a dodatkowo zabijesz wszelkie bakterie (soda ma potwierdzone działanie antybakteryjne).

Jak należy poprawnie użyć sody oczyszczonej do oczyszczenia domowego materaca? To wbrew pozorom bardzo proste jednak będziesz potrzebować do tego jeszcze drobnoziarnistego sitka kuchennego, ale jest ono raczej w każdym polskim domu więc nie powinno być z tym problemu.

No to zaczynamy…

Odkurz wstępnie materac a następnie przy użyciu drobnoziarnistego sita rozprowadź po całej powierzchni materaca sodę oczyszczoną. Na większość materacy powinny wystarczyć w zupełności 1-2 opakowania (koszt opakowania ok. 1 zł.).

Pozostaw sodę najlepiej na cały dzień na materacu, wieczorem po prostu odkurz ponownie materac aby dokładnie usunąć rozsypaną sodę i gotowe!

Jeśli posiadasz materac ze zdejmowanym pokrowcem możesz tej metody użyć również do oczyszczenia wkładu. Ten sposób świetnie sprawdza się również do utrzymywania czystości materacy małych dzieci szczególnie gdy moczą się w nocy.

Napisane przez Pomyslodawcy

Masz taką tarkę w swojej kuchni? W takim razie to Ci się z pewnością przyda.

W ten sposób nigdy nie próbuj wypędzać kretów ze swojego ogródka.