w

Wystaw to na swój balkon lub do ogrodu i pomóż pszczołom w trakcie upałów!

Jak zapewne już słyszysz w przekazach medialnych zaczyna pojawiać się również temat nadchodzącej suszy w Polsce. Omawiana jest ona głównie w kontekście zagrożenia pożarowego w lasach, które bezwzględnie jest również niezwykle ważne. Poruszany jest również temat ewentualnych braków/przerw w dostawach wody w lecie jeśli sytuacja się nie zmieni. Oczywiście każda tych sytuacji jest dla nas wszystkich bardzo ważna.

Jednak przy tej okazji warto również pamiętać o pszczołach, które stanowią niezwykle ważny element naturalnego łańcucha życia naszej przyrody, a które to w trakcie suszy również bardzo dotkliwie ją odczuwają – szczególnie w miastach. W związku z tym postanowiliśmy korzystając z mocy naszego serwisu zasygnalizować Wam tę kwestię i liczymy, że uda nam się dotrzeć do jak największej ilości osób z naszym „Pszczelim Apelem”:

Jeśli chcesz pomóc lokalnym pszczołom w przeżyciu suszy, wystaw na swój balkon zwykłą miskę/pojemnik z wodą i włóż do niej kilka kamieni (lub czegokolwiek innego) tak aby wystawały nad powierzchnię wody. To ważne, gdyż w ten sposób pszczoły mogą wygodnie wylądować i napić się a nie utopią się w wodzie! Chcesz wesprzeć naszą inicjatywę? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 Dziękujemy w imieniu pszczół 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeśli w czasie upałów w Twoim mieszkaniu jest nieznośnie gorąco – przeczytaj.

Masz dość upału? Tak szybko i skutecznie się ochłodzisz. Mało znany sposób.