w

Wyznanie „od serca” kasjerki z Biedronki: „Nie jesteśmy bohaterami pragnącymi ocalić ludzkość!!”

Kilka dni temu opublikowaliśmy „Szczery i poruszający Apel kasjerki sieci sklepów Biedronka do klientów.”, który spotkał się z ogromnym, pozytywnym odzewem dziesiątek tysięcy internautów oraz ogromnym poparciem pracowników marketów – niezależnie od sieci, w której pracują. To znak, że solidarność i zrozumienie w naszym Narodzie jeszcze nie zostały zatracone i to jest niesamowicie piękne! Zawsze potrafiliśmy się jednoczyć w trudnych momentach a obecna sytuacja również z pewnością do takich należy.

Dlatego idąc „za ciosem” postanowiliśmy opublikować jeszcze jedno wyznanie i prośbę od Pani Joanny – kasjerki z Biedronki, która ma szczerą nadzieję ( i my również! ), że dzięki temu choć trochę w tym niezwykle trudnym i dodatkowo bardzo stresującym czasie wszystkim pracownikom marketów będzie lżej i więcej ludzi okaże im zrozumienie oraz zacznie stosować się do nowych zasad w sklepach, które mają chronić i pracowników i klientów! Mamy nadzieję, że to wyznanie/apel Pani Joanny również usłyszy jak najwięcej ludzi!

Treść Apelu:

Na naszym sklepie staramy się nie panikować, nawet dziewczyny, które mogłyby pójść na opiekę zdecydowały, że będą pracować. Nie kieruje nami żadne poczucie misji. Żadne bohaterstwo. Po prostu – chcemy tylko pracować.  Irytują mnie wygłaszane z megafonów patetyczne slogany, jakoby firma miała najważniejszą w kraju misję do spełnienia i ją, nie zważając na niebezpieczeństwo, realizowała, bo ma takich pełnych poświęcenia i altruizmu pracowników…

Przepraszam, ale załoga sklepu nie prowadzi żadnej misji pokojowej, nie jest żadną gwardią bohaterów pragnących ocalić ludzkość przed niemożnością zrobienia zakupów. My po prostu chodzimy do pracy i wykonujemy w niej swoje obowiązki.

Dlatego proszę klientów, by nam tego nie utrudniali, by stosowali się do zasad, które do znudzenia powtarzane są w megafonach…Naprawdę nie prosimy o utrzymywanie dystansu 1 metra, by robić komuś na złość, a usłyszałam w odpowiedzi, że „Przesadzamy”. Naprawdę??

Dodatkowo od jutra ( tj. 23.03.2020 ) w Biedronkach zaczyna obowiązywać przerwa techniczna w godzinach 13:30-14:30 i byłoby miło, gdyby klienci nie wchodzili tuż przed zamknięciem, tak, żebyśmy mogli sklepy zamknąć i przygotować dla 2 zmiany, gdyż obecnie zespoły pracowników mają nie mieć ze sobą fizycznego kontaktu aby zminimalizować ryzyko ewentualnej infekcji.

My nie jesteśmy żadnymi Misjonarkami w Służbie Narodu, które chcą ocalić świat przed brakiem zakupów. Nikt z nas nie zaciągał się do żadnej Armii Zbawienia. Podpisywaliśmy jedynie umowy o pracę i się z nich wywiązujemy, by zapewnić byt swoim rodzinom.

Tylko tyle i aż tyle.

Joanna (kasjerka z Biedronki).”

Napisane przez Pomyslodawcy

Wspaniała interwencja Policji na Majorce, gdy ludzie mają nakaz siedzenia w domach. Poprawiają ludziom nastrój.

„Nie Okłamuj Ratowników”. Dzieci Ratowników nagrały piosenkę/apel aby chronić swoich rodziców!