w

Zaczynasz wiadomość od „Witam”? Musisz to wiedzieć.

Wiele osób kiedy pisze różne wiadomości, które wysyła z pomocą komunikatorów internetowych czy poczty email a nawet sms rozpoczyna swoją „wypowiedź” od słowa „Witam…”. Niestety najczęściej kompletnie nie mając pojęcia, ze jest to błąd! Popełnia go w dodatku wiele osób w dużej mierze zupełnie nieświadomie sądząc, że to krótkie i po prostu oficjalne powitanie. Nic bardziej mylnego. Dlaczego jest to błąd?

Otóż słowo „Witam” na początku wiadomości według językoznawców zakłada domyślną wyższość nadawcy wiadomości nad jej odbiorcą. W kontaktach nieformalnych jest to brak szacunku i kultury wobec odbiorcy takiej wiadomości a robiąc tak ryzykujesz również ośmieszeniem. Kiedy zatem „Witam” jest dopuszczalne?

Słowo „Witam” na początku wiadomości email/sms (czy innej) jest dopuszczalne w kontaktach formalnych np. gdy przełożony wysyła wiadomość do podwładnego, starsza osoba pisze do dużo młodszej czy gospodarz jakiegoś wydarzenia kontaktuje się oficjalnie z gośćmi. W każdej innej relacji/sytuacji jest to błąd! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Znasz osobę, która tak rozpoczyna swoje wiadomości? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Rób tak za każdym razem, gdy odbierasz paczkę z drogą zawartością. Lepiej wiedzieć.

Już niebawem każdy mandat zaboli podwójnie kierowców.