w

Zastanawiasz po co ten plastikowy „stoliczek” na środku zamówionej pizzy? Oto wyjaśnienie.

Chyba każdy z nas w chwilach słabości czy z uwagi na brak czasu, aby przygotować i zjeść domowy obiad zamawia jakieś posiłki na wynos z różnych restauracji/barów. Jednym z najczęstszych wyborów w tej materii w Polsce jest pizza! To włoskie danie od wielu lat niezmiennie cieszy się nad Wisłą niesłabnącą popularnością i nic dziwnego, gdyż często jednym plackiem może spokojnie najeść się do syta nawet czteroosobowa rodzina.

Każda pizza na wynos jest pakowana w kartonowe pudełko, które jest standardowym rozwiązaniem na całym świecie, zupełnie tak samo jak taki mały plastikowy stojak, który jest wbijany najczęściej na środku pizzy, jednak wiele osób nie ma pojęcia co to jest i do czego służy. Niektórzy myślą, że jego zadaniem jest ułatwienie rozdzielania kawałków pokrojonej pizzy. To jest oczywista bzdura.

Ten mały plastikowy stojak znajdujący się w każdym (przynajmniej tak być powinno) pudełku z pizzą pełni niezwykle ważną rolę! Ochrania Twoją pizzę! To urządzenie posiada nawet swoją nazwę, mianowicie „Pizza Saver” i zostało po raz pierwszy opatentowane 12 lutego 1985 r. przez Carmelę Vitale z Dix Hills w stanie Nowy Jork. Jego zadaniem jest podtrzymywanie górnej części tekturowego pudełka z pizzą, które pod wpływem gorącej pizzy (pary wodnej) ugina się i mogłoby przylepić się do Twojego placka. Chyba nikt nie lubi jeść pizzy z tekturą prawda? Niestety wiele pizzeri w Polsce nie używa tego prostego rozwiązania, gdyż jest to dla nich „zbędny” koszt, co również powinno dać Ci do myślenia, w kwestii tego na czym jeszcze mogą oszczędzać. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Kupujesz krojony chleb? Musisz mieć tego świadomość.

Ile wypada dać w kopercie na Weselu? Warto wiedzieć.