w

Zatrzymując się za TIRem zawsze tak rób. Ta wiedza może uratować życie.

Wszyscy doskonale wiemy, że TIRy na drogach dla samochodów osobowych w razie zderzenia czołowego czy bocznego są śmiertelnym zagrożeniem ze względu na różnicę mas i wielkości pojazdów.

Kiedy widzimy nadjeżdżającego z naprzeciwka TIRa wiemy aby zachować czujność. Jednak wciąż bardzo niską mamy świadomość realnego zagrożenia naszego bezpieczeństwa, gdy TIR jedzie w tym samym kierunku przed nami i wcale nie chodzi o gwałtowne zahamowanie takiego pojazdu i to, że wjedziemy w jego tył bo TIR nie da rady zahamować szybciej niż jadący za nim pojazd osobowy – fizyka na to nie pozwoli.

Chodzi o sytuację, gdy TIR przed nami zatrzymuje się np. przed skrzyżowaniem a my stajemy za nim. W takiej sytuacji ZAWSZE zostaw kilka metrów dystansu do niego i  patrz w lusterko wsteczne obserwując jaki pojazd za Tobą jedzie i czy widzisz, że realnie zwalnia! Dzięki temu…

…w razie gdy zauważysz, że pojazd za Tobą jedzie zbyt szybko masz szansę uciec samochodem na pobocze, gdyż w razie uderzenia w tył Twojego samochodu możesz zostać „wprasowany/a” pod TIRa – szczególnie, gdy pojazd, który na Ciebie najedzie będzie również TIRem! Jak wiadomo bardzo często kierowcy TIRów jeżdżą w kolumnach i takie ryzyko jest jak najbardziej realne. Do napisania tego ostrzeżenia…

…sprowokował nas tragiczny wypadek z dnia 18 sierpnia 2020, który miał miejsce na drodze ekspresowej S8 w Warszawie. W ten właśnie sposób zginął kierowca srebrnego samochodu osobowego, który na zdjęciu poniżej możecie zauważyć wyłącznie po resztkach wystającej karoserii między dwoma TIRami. Zdjęcie z tego zdarzenia wykonał Pan Karol, który przejeżdżał drugim pasem w momencie, gdy straż próbowała w ogóle ustalić ile osób zginęło w tym doszczętnie zmiażdżonym pojeździe. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych! ZOBACZ zdjęcie „Ku przestrodze!”:

Napisane przez Pomyslodawcy

Używasz kamery samochodowej? Powinnaś/eś o tym wiedzieć.

Utknąłeś między szlabanami na przejeździe? Nigdy nie rób tego co ten kierowca!