w

Zostawiasz czasem uchylone okna wychodząc z domu? Obejrzyj to a więcej tak nie zrobisz.

photo source: youtube video.

Obecnie tzw. plastikowe okna, które posiadają dwa sposoby otwierania tzn. otwarcie pełne i uchylenie pionowe skrzydła są standardem w większości polskich domów/mieszkań. Jednak wciąż mało kto zdaje sobie realnie sprawę z tego, jak dużym zagrożeniem może być takie „zwykłe” okno (tzn. bez specjalnych dodatkowych wzmocnień i zabezpieczeń np. klamki) pozostawione na „uchyle” – szczególnie, gdy wychodzimy z domu lub mieszkania położonego na parterze czy nawet na piętrze, gdy jest to okno tzw. balkonowe.

Poniższe nagranie ukazuje amatorski sposób otwarcia tak pozostawionego okna, niestety „zawodowi” złodzieje mają do tego dedykowany sprzęt, którym są w stanie zrobić dokładnie to samo tylko kilka razy szybciej.

Potraktuj to jako przestrogę oraz uprzedź swoich bliskich lub znajomych, a być może uchronisz kogoś przed tą bezczelną formą włamania, która dodatkowo może powodować problemy z ewentualną wypłatą ubezpieczenia, gdyż nie będzie śladów włamania np. uszkodzenia okna itp. a to często podstawa w takich sytuacjach odmowy wypłaty odszkodowania. ZOBACZ NAGRANIE:

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Dlatego mycie rąk jest tak ważne. To wideo wiele wyjaśnia. „Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów…”

Ukryte funkcje nowych kas samoobsługowych w Biedronkach. Warto je znać.