w

Zrób tak a zapewnisz sobie komfortowy sen podczas upałów!

Upały dają się we znaki nie tylko w ciągu dnia ale również w nocy, gdy chcemy zregenerować nasze zmęczone organizmy całodziennym harmidrem w horrendalnie wysokich temperaturach jak dla naszego położenia geograficznego. Jednak w tym miejscu również może pojawić się problem. Kładziemy się łóżka i stwierdzamy, że jest nam zbyt gorąco aby komfortowo zasnąć. Co robić w takiej sytuacji?

W czasie nieznośnych upałów warto zaczerpnąć określone zachowania np. z krajów śródziemnomorskich np. Grecji gdzie ludzie przywykli do takich temperatur oraz nauczyli się także jak sobie z nimi poradzić. Zatem jakie są to sposoby?

  • śpij bez kołdry lub jeśli musisz się czymś okryć bo inaczej czujesz się niekomfortowo użyj w tym celu drugiego prześcieradła. W krajach w których upały są codziennością nikt nie zna puchowych czy innych grubych kołder 😉
  • bezpośrednio przed snem weź chłodną kąpiel – takie doraźne wychłodzenie ciała znacznie pomoże Ci zasnąć. (ale rzeczywiście tuż przed – czyli po umyciu hyc do łóżka prosto 😉 )
  • późnym popołudniem lub wieczorem unikaj także napojów czekoladowych lub kofeinowych (herbata, kawa i napoje energetyczne), ponieważ będą Cię niepotrzebnie pobudzać. Dodatkowo pamiętaj, że alkohol i napoje zawierające kofeinę zwiększają odwodnienie organizmu i należy ich unikać.
  • postaw przy łóżku awaryjnie napełniony spryskiwacz do kwiatów (oczywiście taki, w którym wcześniej nie byłą użyta żadna „chemia”) – w razie potrzeby zwilżenie naszego ciała taką lekką mgiełką wody przynosi bardzo szybkie uczucie ulgi i ochładza nasze ciało.
  • przy otwartym oknie możesz również powiesić wilgotny ręcznik lub prześcieradło, który dodatkowo pomoże utrzymać lepsze warunki termiczne w Twojej sypialni.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak sprawdzisz czy arbuz jest dojrzały i słodki bez przekrojenia.

Masz dość upału? Tak szybko i skutecznie się ochłodzisz. Mało znany sposób a działa.