w

Zwykły ocet może uratować Twój remont łazienki.

Jeśli planujesz remont łazienki, jesteś już w trakcie remontu, albo jeszcze lepiej jesteś tuż po, to musisz wiedzieć, że zwykły ocet spirytusowy dostępny w sklepie spożywczym może uratować znaczną część Twojego remontu oraz może oszczędzić Ci sporo pieniędzy, a także nerwów. O co chodzi?

Jednym z najczęściej spotykanych problemów po remoncie łazienki i związanym z tym kładzeniem wszelkiej maści kafelków jest doczyszczenie ich po fugowaniu. Które wbrew pozorom może przysporzyć wielu problemów, szczególnie gdy Twój „fachowiec” jest nim tylko powiedzmy delikatnie „częściowo”.

Problem doczyszczenia kafli po fugowaniu najczęściej występuje przy kaflach tzw. półpolerach, które ze względu na swoją strukturę częściowo porowatą są trudne w doczyszczeniu po fugowaniu z pomocą pacy z gąbką maczaną w czystej wodzie, której używa glazurnik.

Efekt źle doczyszczonych kafli najczęściej widać na ciemnych kolorach, gdyż zabrudzenia mocno kontrastują ujawniając tzw. szarawy/biały nalot, którego nie sposób usunąć wodą, płynami do czyszczenia glazury itp., gdyż jest to nalot z cementu zawartego w fudze. Jak się tego pozbyć?

Jeśli masz taki problem to namocz porządnie kafle zwykłym octem (10% ocet spirytusowy) bez rozcieńczania, następnie po kilku minutach dokładnie wyszoruj kafle z pomocą gąbki lub szczotki a na koniec wytrzyj ręcznikami papierowymi do sucha. Zabrudzenia po fudze powinny zniknąć całkowicie dzięki temu, że Ocet to po prostu kwas octowy, który rozpuszcza zaprawy na bazie cementu. Dlatego uważaj podczas szorowania kafli aby nie usunąć przez przypadek fug, które ocet zacznie rozpuszczać – możesz je zabezpieczyć np. taśmą malarską. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Korzystasz z telefonu siedząc na toalecie? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Ukryta funkcja w Twoim smartfonie, która może Ci się przydać.